Statek je otevřen jen v letní sezoně od 15.května do 15.září

Na samé hranici CHKO Kokořín najdete malebnou vesničku Mošnice, pár kilometrů od Dubé, stranou od rušných cest. Tvoří ji několik původních roubenek a statků, dva rybníky, pasoucí se ovce, kozy a krávy.

hlavní budova

Šest ložnic, společenská místnost s 75" TV. Společné sociální zařízení s vanou, sprchovým koutem a WC. Pokoj č.6 má vlastní koupelnu s toaletou. Dále jsou v přízemí objektu velká sociální zařízení se 4 sprchovými kouty + 4 WC.

Topení je kombinované – kamna na pokojích a elektrické přímotopy. Sprchy a toalety mají podlahové vytápění.

Plně vybavená velká kuchyň s veškerým nádobím a dvěma troubama se sklokeramickými deskami. V objektu jsou dále tři lednice s mrazákem, myčka, pračka, mikrovlnná trouba, rychlovarné konvice a překapávač.

vejminek

K dispozici je také útulné dvoulůžkové apartmá s vybavenou kuchyňkou (vestavěný sporák, mikrovlnná trouba, lednice, rychlovarná konvice) a pokojem se dvěma lůžky s možností přistýlky.
Vlastní sociální zařízení má sprchový kout a WC. Vše je podlahově vytápěné.

dostupnost

Nejlépe se na statek dopravíte samozřejmě autem. Nejbližší autobusová zastávka (Tuhaň, rozcestí Mošnice) je vzdálená cca 500m od objektu.

Nejbližší obchod se nachází ve vesničce Tuhaň vzdálené 1,5km. Pokud plánujete větší nákup vyplatí se jet do Štětí nebo Doks (cca 20km) kde jsou k dispozici klasické supermarkety.

aktivity

Objekt disponuje velkou oplocenou zahradou, ohništěm se závěsným grilem i přenosným venkovní grilem
Dále je k dispozici zahradní posezení, houpačky, pískoviště, hřiště na volejbal, šipky, ping pong, petanque.
Vnitřní posezení pro nepřízeň počasí (50m2).

Wi-Fi připojení až 400 Mbps
Ve vesnici jsou dva rybníky, malé fotbalové hřiště a tenisové kurty.

okolí

Mošnice (německy Maschnitz) je malá vesnice, nyní část obce Snědovice v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji. Nachází se asi 5,5 kilometru severovýchodně od Snědovic a 10,5 kilometru od Štětí. V roce 2011 zde trvale žili čtyři obyvatelé.
Vesnice stojí v Dokeské pahorkatině. Domy jsou paprsčitě rozloženy kolem cest a dvou rybníků, které napájí potok Obrtka. Západní rybník se jmenuje Mošnice. Vesnicí vede hranice chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko zaujímá rozlohu cca 410 km². Patří k nejkrásnějším oblastem Mělnicka, Českolipska, Mladoboleslavska i celých Čech. Chráněná krajinná oblast se rozkládá převážně na území Libereckého a Středočeského kraje, jen malá část na jihozápadě náleží do kraje Ústeckého (okres Litoměřice). Krajina má kaňonovitý charakter, v severní části přechází v pahorkatinu, jsou pro ni typické pískovcové skály, z nichž mnohé vytvářejí rozličné tvary – skalní převisy, drobné jeskyně, výklenky a římsy. Polomené hory podobně jako České středohoří vznikly koncem třetihor, kdy došlo k rozlomení reliéfu a proniknutí čedičového a znělcového magmatu k zemskému povrchu.